HP 7 bude rozdělen na 2 dily

26. července 2009 v 11:21 | Lui :)) |  Harry Potter
Jak už nejspiš všichni ví,Harry Potter a Relikvie Smrti bude rozdělen na dva díly.
Studio Warner Bros. oficiálně sdělilo, že filmová adaptace poslední sedmé knihy s názvem Harry Potter a Relikvie smrti bude rozdělena do dvou filmů. A také zdělila kdo přesně se ujme postu režiséra.
Už je to oficiální... S Harrym se v kinech jen tak nerozloučíme. První film půjde do kin v listopadu 2010 a pokračování pak půl roku poté - tedy v květnu 2011. Dokonce už studio zveřejnilo, jak se budou oba díly jmenovat. Docela prostě: Harry Potter and the Deathly Hallows Part I a Harry Potter and the Deathly Hallows Part II. Samozřejmě, první co vás napadne je, že Warner Bros. chtějí na Potterovi ještě vydělat na poslední chvíli, co nejvíc to půjde, ale fanoušci přijali toto rozhodnutí s nadšením. Znamená to totiž, že se více než sedmisetstránková knížka nebude muset příliš krátit. Brutální krácení a vyhazování pro fanoušky důležitých pasáží a celkové zhušťování děje - to byly hlavní výtky potterovských fandů proti filmovým adaptacím. Rozhodnutí rozdělit poslední díl, ve kterém už tolik vedlejších dějových linek není, je tedy pro fandy více než potěšující zprávou.
V článku pro LA Times bylo také odhaleno, kdo se ujme režie posledního dílu. Nebude to ani Guillermo del Toro, jak filmoví fanoušci doufali, nebude to ani Alfonso Cuarón nebo Steven Spielberg. Režie posledních dvou dílů filmové potterovské ságy se ujme opět britský filmař David Yates, který natočil už adaptaci Fénixova řádu a nyní pracuje na filmové verzi šesté knihy s přízviskem Princ dvojí krve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama