Cowboy Bebop

22. července 2009 v 13:07 | AnUuFkA |  Cowboy Bebop


"Nelze něco získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát něco stejné hodnoty. To je princip rovného obchodu v alchymii..." Bratři Elricové, Edward a Alphonse, kterým právě zemřel jediný rodič, matka. Alchymie je mocná věda a Ed s Alem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však největší tabu v alchymii. A bratry porušení tohoto tabu stojí vysokou cenu. Al ztrácí tělo, jeho duše přichycena ke starému brnění, Ed ruku a nohu, které nahrazují kovové protézy. A maminka neožívá. Bratři přísahají, že získají svá těla zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde ho hledat? Nejlepší informace má vojsko a tak Ed vstupuje do nenáviděné armády. Ještě bude možná třeba překročit mnohá další tabu, alchymistická i morální. A bratři nejsou jediní, kdo po kameni mudrců touží. Fullmetal Alchemist, krátce Hagaren, je zástupce žánru shounen. Na rozdíl od velké části zástupců tohoto žánru se však děj neutápí v soubojích a testech, které zabírají několik po sobě jdoucích dílů. Má naopak velmi hutný příběh, jen málokterý díl nepousouvá kupředu děj hlavní zápletky. Postavy jsou povětšinou morálně nejednoznačné, v průběhu děje jsou jejich činy stále pochopitelnější. I sami bratři občas váhají mezi menším a větším zlem. I přes mnohdy jásavou barevnost v kresbě nelze seriál doporučit slabším povahám, neboť události, ke kterým dochází, jsou často velice neveselé a seriál je plný krutosti. Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy.

HLAVNÍ POSTAVY Posádka lodi Bebop obsahuje mnoho rozdílných charakterů. Jako první se seznamujeme s vesmírnými cowboy, Spikem Spiegelem a Jetem Blackem, kteří jsou piloti lodi a zároveň lovci lidí na volné noze. S dalšími díly se objevují nové hlavní postavy, které se postupně stávají členy posádky Bebopu. Objevuje se tam také mnoho zločinců, které se pokouší hlavní hrdinové chytit (včetně Faye). Přestože je posádka většinou švorc, tak se jim vždy nakonec podaří, díky odměně za chycení zločince, přežít další den a nezemřít hlady.
____
Spike Spiegel
je někdejším členem zločineckého syndikátu Red Dragon. Spike je pronásledován špatnými vzpomínkami na jeho působení v této organizaci. Odkrývá se zde také jeho romantický vztah k záhadné ženě Julii a také komplikovaný vztah s jeho někdejším partnerem Viciusem.
_____
Jet Black
je bývalým členem mezihvězdné policie (ISSP - Inter-Solar System Police) a je také vlastníkem Bebopa. Od svých kolegů od policie dostal přezdívku "černý pes" kvůli jeho houževnaté povaze. Jako vzpomínku na to co se stane, když bez rozmyslu vběhnete do nebezpečné situace, nosí Jet kybernetickou ruku. Je také, stejně jako Spike pronásledován vzpomínkami na dávnou lásku, Alisu, jež ho náhle opustila bez jediného vzkazu.
_____
Ein
je původně laboratorní pes známý jako "data pes". Toto označení není v seriálu nikdy vysvětleno, ale je naznačeno, že se honosí velkou inteligencí, kterou občas důvtipně projevuje během episod (ostatní členové posádky si ji tradičně nevšímají)
_____
Faye Valentine
, se po 54 letech probudila s amnestií z kryogenického spánku, který byl způsoben vážným zraněním. Díky podvodu je nucena převzít dluhy muže, který ji probudil a tak se neustále pokouší hrát hazardní hry ve snaze rychle přijít k penězům a tak se zbavit dluhů. Její minulost a její skutečné jméno jsou nám neznámy, protože příjmení "Valentine" jí bylo dáno jejím doktorem. Její historie se však během seriálu rozplétá.
_____
Edward
je mladá, výstřední počítačová expertka a mistrný hacker. Přesto, že je dívka, je mnoho diváků, ohledně jejího pohlaví, zmateno a to díky jejímu jménu, ale i celkovému vzhledu a vystupování - navíc to, že "Edward" je dívka, se divák z děje seriálu dozví až později. Sama sebe častuje dlouhým jménem "Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky IV" po svém útěku ze sirotčince. Když je později nalezen její otec tak se dovídáme, že její skutečné jméno je Françoise Appledelhi. Když zrovna hackuje tak používá jméno Radical Edward a většinu času tráví s Einem.
_____
Vicious
je bývalý Spikeův partner ze syndikátu a je to jediný opakovaně se objevující protivník v seriálu. Objevuje se v několika episodách, kde se pokouší získat větší moc uvnitř syndikátu a to tak, že zabíjí vůdce organizace. Jeho vztah k Spikeovi a Julii je zobrazován pomocí flashbacků a není nikdy jasně vysvětlen.
_____
Julia
je krásná a záhadná žena objevující se v minulosti obou, Spikea i Viciuse. Přesto, že patří mezi stěžejní body celého seriálu tak se objevuje jenom prostřednictvím flashbacků a to až do posledních dvou dílů seriálu. Julia je v ostrém kontrastu ke světu, který ji obklopuje - její žluté vlasy, jasně červený deštník a automobil jsou opakem k fádnímu prostředí, které obývá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama